Aylak Madam

Ankara’ya gitmeyi, Ankara’da gezmeyi çok seviyorum. Hem Konya’ya yakın hem de tarz olarak çok benziyor.Konya’nın bir tık daha gelişmiş hali diyebilirim.Tam bir öğrenci şehri… Bu yüzden  yemek ve içmek adına çok fazla seçeneğiniz var.Ben her gittiğimde ‘’Aylak Madam’’a mutlaka uğrarım.Öncelikle mekan olarak fazlasıyla modern bir havası var.Ve müthiş bir menüsü…

Burada leziz yemekler yiyebilir ve tatlılarla taçlandırabilirsiniz. Yemek olarak muhakkak Ayyaş Tavuğu tatmalısınız.Muazzam bir lezzet.Yemek yediğimde genellikle tercihimi sadece  hafif tatlılardan yana kullanıyorum.Bunun için Muz Spliti denerseniz asla pişman olmazsınız.Kış aylarında burada sıcak şarap da servis ediliyor.Zengin bir peynir tabağına sahip.Lattesini muhakkak deneyin.Ben içine bi pompa ahdudu şurubu koyduruyorum çok daha leziz oluyor.

Bu mekan aslında fazlasıyla genç ama etrafınızda her yaştan insan görebilirsiniz.Kızılay’a çok yakın.Konumu itibariyle de tercih edilebilir.Kızılay AVM ye yürüme mesafesinde.Gardan taksi ile yaklaşık 15 20 lira.Ankara’ya yolunuz düşerse buraya mutlaka uğrayın bayılacaksınız.

Yazar Hakkında Tüm Yazıları İnternet Sitesi

Nur Nazıyok

Yorum Bırak

Gerekli alanları doldurmanız yeterli.