Gezginlere Alınabilecek En Güzel Hediyeler

Bir kişiye herhangi bir konuda hediye almak her zaman korkulan bir durum olur. Hediye vereceğiniz kişiyi mutlu etmenin yanı sıra o hediyeyi kullandıkça veya gördükçe sizi hatırlamalı ve sizden bir parça taşıdığını her zaman bilmeli. Hediye alırken elbette önce karşımızdaki kişinin zevklerine göre seçim yaparız ama tabi bunun için de hem bütçemize hem de hediyenin kullanışlı olmasına özen gösteririz. Bunların tamamı sizin zevkinize göre değişkenlik gösterebilir ama söz konusu gezginler ise hediye seçiminde genellikle zorlanılır. Şimdi sizler için derlediğimiz gezginlere alınabilecek en güzel hediyeler listesini yakından inceleyelim ve bu sayede eğer gezgin sevdikleriniz varsa hediye alma konusunda problem yaşamayın.

Küçük Seyahat Ütüleri

seyahat tipi ütü

Ütü günlük yaşantıda bile oldukça önemli bir etkenken gezginlerin kıyafetlerinin buruş buruş kullanılması pek de güzel olmaz. Oldukça küçük yapıları sayesinde kolaylıkla taşınılabilen mini seyahat ütüleri gezginlere alabileceğiniz bütçenize en uygun hediyelerden sadece birisi. Gelişen teknolojiyle birlikte kablosuz ve şarjlı olarak çalışan ütüler çok daha fazla tercih ediliyor. Küçücük bir ütünün ne kadar fazla etki yapacağından şüpheniz varsa evlerde kullanılan normal ebatlardaki ütülerden hiçbir farkının olmadığı kullananlar tarafından onaylandı.

Termal Eldiven

termal eldiven

Kış mevsiminde seyahat etmeyi seven gezginler için rüzgâr ve su geçirmez termal eldivenler müthiş bir hediye olur. Oldukça kullanışlı olan bu eldivenler bisiklet veya motosiklet kullananlar ya da doğa gezileri yapmayı sevenler için güzel bir alternatif. Çok farklı kumaşlar kullanılarak üretilen termal eldivenler farklı incelik ve kalınlıklara sahip. Görsel olarak da zarif bir şekilde dizayn edilen termal eldivenler özellikle su geçirmeme özelliğinden dolayı çok fazla tercih ediliyor.

Valiz Düzenleyiciler

valiz düzenleyici

Gezginler seyahatlerinde taşıdığı valiz veya çantalarını olabildiğince verimli kullanmalılar ki hem birçok eşyayı rahatça sığdırabilsinler hem de istediklerini hemencecik bulabilsinler. Bu iki konuda da son derece kolaylık sağlayan valiz düzenleyiciler hayat kurtarıcı niteliğe sahip. Bütçenizi sarsmayacak derece uygun fiyata sahip olan bu düzenleyiciler gezginlerin ihtiyaç duydukları eşyayı farklı bölmelere koyarak rahat taşımaları konusunda imkân sunuyor. Özellikle birçok kozmetik ürünü yanında taşımayı tercih eden kadın gezginler için biçilmiş kaftan olan valiz düzenleyicilere bijuteri ürünleri satan dükkânlardan veya internetten rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kişiye Özgü Gezi Defteri

gezi defteri

Seyahati sırasında yaşadıklarını not almayı seven gezginler için verilebilecek en güzel hediye onun için özel hazırlanan gezi defteri olur. Taşıma kolaylığı açısından hiçbir sorun teşkil etmeyecek bu defterler farklı ölçüleri ve kişiye özel tasarımları sayesinde küçük notlar almayı seven gezginler için son derece uygun bir armağan. Seyahat defterlerinin ne şekilde yapılacağını planlamak tamamen sizin hayal dünyanıza kalmış. İster anı defteri gibi ister fotoğraf albümü olarak kullanılacak rengarenk tasarımlarla fark yaratabilirsiniz. Deri kaplama ve isme özel olarak da hazırlatabileceğiniz seyahat defterleri özel bir hediye olsun istiyorsanız kaçırılmayacak bir fırsat.

Matara

matara

Gündelik hayatta bile pek çok insanın kullanmaktan hoşlandığı mataralar sık sık seyahat edenlerin de vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Farklı ebat ve dizaynları sayesinde ister soğuk ister sıcak muhafaza imkânı sağlayan mataralar, aslında sadece gezginlere değil herkese alınabilecek bir hediye. Hem bu sayede doğayı kirletebilecek plastik gibi ürünlerin kullanımını azaltabileceğiniz gibi gezginlerin sıvı ürünleri de daha sağlıklı tüketmelerini sağlayabilirsiniz.  

Donanımlı Kol Saati

donanımlı saat

Pusula ve termometre özelliğine sahip bir kol saati doğa ile iç içe olan gezginlerin ihtiyacına cevap verebilecek çok güzel bir armağan. Gezgin bir yakınınıza alacağınız bu saat sayesinde hem onu çok mutlu edebilir hem de onun aklında kalması açısından çok ince bir hediye tercih etmiş olursunuz. Birçok farklı marka bu tarz saatlerin üretimini yaptığı için her bütçeye uygun ve istenilen tasarıma sahip bir seçim yapma imkânınız bulunuyor. Hediye ederken sadece şunu eklemeyi unutmayın, saatin termometresine ihtiyaç duyulduğunda koldan çıkararak kullanmaya dikkat etsinler aksi takdirde vücut ısısından dolayı yanlış dereceyle karşılaşabilirler.

Gez-Kazı Dünya Haritası

gez-kazı harita

Hem anlamlı hem de oldukça eğlenceli bir hediye arıyorsanız gez-kazı dünya haritası bir gezgine armağan edebileceğiniz en iyi hediyelerin başında yer alıyor. Hem bu kadar güzel hem de oldukça uygun fiyata sahip bu haritalardan istediğiniz ölçüye sahip olanı satın alabilirsiniz. Özellikle birçok şehir ve ülkeyi gezmiş ya da gezme planı olan arkadaşınıza gez-kazı haritasını hediye ediyorsunuz o da şehir ve ülkeleri gezdikçe haritada o bölgenin üzerini kazıyıp açıyor. Dünya turu hayaliyle yaşayan insanların motivasyonunu on kat arttıracak bu hediye müthiş bir seçim olacak.

Şişe Kapağında Tripod

şişe üstünde tripod

Hiçbir gezgin yoktur ki seyahat ettiği yerlerin, gördüğü efsane manzaraların fotoğraflarını çekmesin. Sık sık seyahat eden insanlar genellikle profesyonel fotoğraf makinesi kullanmayı tercih ederler ama olağanüstü fotoğraflar çekip anı yakalayabilmek için maalesef sadece fotoğraf makinesi yeterli olmuyor. Birden fazla aleti yolcukları esnasında yanlarında taşımak onlara külfet oluyor. Hediye olarak alacağınız son derece kullanışlı ve oldukça küçük bir yer kaplayacak şişe kapağı tripod sayesinde arkadaşınızın seyahatini daha eğlenceli bir hale getireceksiniz.

GPS’li Katlanabilir Bavul

gps valiz

Seyahat severlerin çok işine yarayacak bir armağan seçimi olan bu GPS’li katlanabilir bavul sayesinde yolculuk yapmak ziyadesiyle kolaylaşır. Katlanabilir olma özelliği sayesinde çok fazla yer kaplamamasının yanında GPS özelliği sayesinde de kayıp valiz gibi can sıkıcı durumların yaşanmasını da engeller. Genellikle hava alanlarında sıkça yaşanan valiz kaybolmalarının azalmasında oldukça etkili olduğu için birçok gezgin akıllı bavul kullanımını tercih ediyor. Bu şahane hediyenin ücreti diğer seçeneklere göre biraz pahalı olabilir ama gerçekten işe yarar bir hediye düşünüyorsanız mutlaka bu valizi incelemelisiniz.

Mantar Harita

mantar harita

Bir gezgine seyahati sırasında kullanacağı eşyaları hediye etmenin yanı sıra evinde kullanabileceği çok değerli eşyalar da armağan edebilirsiniz. Evin bir duvarına asılmış dünya haritasından bir mantar tablo ve bu tablodaki ülkelerin olduğu yerlere orayla ilgili çektiğiniz fotoğrafları iliştirdiğinizi düşünün, ortaya ne müthiş bir manzaranın çıkacağını hayal etmesi çok da zor değil. Eğer çok sık seyahat eden arkadaşınızın evinde buna benzer bir ürün yoksa acele eden herkesten önce bu hediyeyi ona siz verin. 

Dünya Küresi

dünya küresi

Hangi seyahat severin evine giderseniz gidin mutlaka orada bir dünya küresiyle karşılaşırsınız. Çünkü gezginler arada bir bu küreyi çevirirler ve nereye gideceklerine dair kapsamlı hayaller kurarlar. Sadece hayalle de kalmaz bazen birbirine yakın yerlerden rotalar oluşturup seyahat planı hazırlarlar. Şimdiye kadar kendisine dünya küresi almamış gezgin bir arkadaşınız varsa hiç durmayın ve oldukça uygun fiyata istediğiniz ebatlara sahip bir dünya küresini satın alıp ona armağan edin.

Taşınabilir Şarj Cihazı

taşınabilir şarj cihazı

Seyahat esnasında her ne kadar telefon gibi teknolojik makinelerin kullanımına fazla prim vermemek gerekse de günümüzde nerde ne gibi şeyler olacağını bilmediğimiz için telefonlar hep yanımızda oluyor. Özellikle sık seyahat eden kişilerin yanında mutlaka bir tane gezici şarj aleti bulundurmalı gerekiyor. Gezgin arkadaşınıza birbirinden farklı rengârenk şarj aletlerinden bir tane alıp hediye ederseniz her işi düştüğünde aklına siz gelirsiniz. 

Yazar Hakkında Tüm Yazıları

Ezgi İbili

Yorum Bırak

Gerekli alanları doldurmanız yeterli.